Senet Nasıl İmzalanır?

Aradığınız senet ile krediyi sonunda buldunuz ve sıra senet imzalama faslına geldi. Senet nasıl imzalanır nelere dikkat etmeniz gerekiyor. Madde madde açıkladık sizler için hemen alt metine bir göz atmanız yeterli sonrasında gönül rahatlığı ile tüm maddeleri göz önünde bulundurarak senetlerinizi imzalayabilirsiniz.

Madde 1; senette var olan borcunu para cinsi ile belirtmeyi unutmayın. Örneğin borcunuz 1.000 TL ise TL ibaresi net yer alsın. Aksi halde boş kalır ise borcunuz Türk Lirası olsa bile basit bir € işareti ile Euro’ya çevrilebilir ve anında var olan borcunuzun 3 katı ödeme yapmak zorunda kalırsınız.

Madde2 : Para birimini ve miktarını yazdıktan sonra # gibi semboller ile kapatın.

Madde 3; Borcunuzu vadeler ile ödemeyi düşünüyorsanız her vade için ayrı bir senet yapın. Yani tek senet yapmayın. Ayrıca yapılan senetler de tek imzanız olsun birden fazla imza atmayın. Vade süresine ve tarihlerine dikkat edin, tam ödeme yapacağınız tarihin yazılmasına özen gösterin. Para tutarını yazı ile belirttiğinizde de yine kısa çizgi ile kapatabilirsiniz.

Senet Nasıl İmzalanır?
  1. hulusi dedi ki:

    Merhaba iyi günler. Memurum bankalardan icralık oldugum icin kredi alamıyorum. Bana acil 5000 tl lazım. Senetle ne yapmam lazım. Yardımcı olabilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir