Senetle Kredi Veren Yerler (GÜVENİLİR ADRES)

Senetle Kredi Veren Yerler (GÜVENİLİR ADRES)

Kredi, toplu ve nakit paraya sıkıştığımız da sığındığımız tek limandır. Kredi denince aklımıza ilk olarak bankalar gelmektedir. Bankaların konut, taşıt, ihtiyaç başlıkları altında birden fazla kredi türü bulunmaktadır ve tüm bunları müşterilerine büyük bir özenle titizlikle sunmaktadır. Fakat banka kredilerinde sıralı evrakların istenmesi, kredi notu doğrultusunda onaylanmayan krediler derken herkes farklı alternatifler aramaya başladı. Bu alternatiflerden ilki de senetle kredi oldu.

Senetle kredi de faiz ve vade uygulaması vardır. Faiz dediysek gözünüz korkmasın. Yasal sınırda yapılıyor faiz uygulamaları ve neredeyse bankalar ile aynıdır. Yani % 1,5 ve % 2,5 arasında değişim gösteriyor faizler. Vade süresini de karşı taraf ile görüşmeler sonucu aldığınız para üzerinden birlikte karar verebilirsiniz. Her senette ödeme tarihleriniz yer alacaktır. Bu dönem de ödeme yapmaya özen gösterin. Senetle kredi sisteminden az çok bahsettik sıra senetle kredi veren yerler de;

İlk sırada hepinizin internette bu konuda araştırma yaptıysanız görmüş olduğunuz adres www.senetlekredi.org adresidir. Aşağıdaki resim üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Senetle kredi veren yerlerin başında kuyumcular gelmekteydi, belki de kuyumcular eskiden beri bu işi yapan en temel yerlerden. Ardından talepler çoğalınca özel finans şirketleri de senetle kredi vermeye başladı. Hatta direk hiçbir şirkete firmaya bağlı kalmayan bireysel olarak senetle kredi verenler de var. Senetle kredi veren yerlerin güvenilir olmasına özen gösterin hatta referans dâhilinde gitmeniz de fayda var. Bundan sonraki metinlerimizde sizlere tek tek senetle kredi veren kuyumculardan, senetle kredi veren şirketlerden ve senetle kredi veren kişilerden bahsedeceğiz.

Eğer Senetle kredi alamaya karar verdiyseniz senetle kredi veren yerlere internet üzerinden ulaşabilirsiniz. İlan ilan sayfa sayfa bu kişiler, finans şirketlerine rastlamak mümkündür. Bazı internet sitelerinde anında başvuru için form oluyor, formu doldurduktan sonra karşı taraf size dönüş yaparak, kredi detaylarını, faiz oranlarını ve çalışma şartlarını aktarıyor. Özellikle bloglarda bu yol ile kredi almış ve ödeme yapmış kişilerin yorumlarına da bakabilirsiniz. Sizin için ön fikir olacaktır. Bu arada senetle kredi veren yerlerden bazıları sizden borcunuzu ödememe ihtimaline karşın ev, araba gibi mallarınızı ipotek göstermenizi talep edebilirler aklınızda bulunsun.

Senetle Kredi Veren Yerler (GÜVENİLİR ADRES)
  1. Onur dedi ki:

    Acil 30000 tl ye ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir