Senetle Para için Bilmeniz Gereken Konular

Banka kredilerinin yerini senetle kredi sistemi almaya başladı. Bu sistem hatta çözüm yolu ile onlarca insan nakit ihtiyacından kurtuldu. Senetle para için bilmeniz gereken konular neler tek tek açıklayalım belki aklınız da senetle para alma fikri vardır ve yazımız da yol haritası olur.

Senetle paranın aslında banka kredisinden farkı yoktur. Bankalarda uygulanan faiz ve vade burada da söz konusudur. Sadece tek fark borcunuz karşılığında senet imzalamanızdır, Talep fazla olunca senet karşılığı para veren finansal şirketler ve kişilerin sayısı da bir hayli arttı.

Artış fazla olunca hangi şirket iyi, hangi kişiden senetle kredi alınca zarar görmeyiz bunların hepsini eksiksiz araştırmak zorundayız. Sonuçta anlık ihtiyacımızı çözelim derken daha büyük maddi çıkmazlara sürüklenebilir ve hatta dolandırılabiliriz. Örneğin senetle kredi verirken sizden peşinat talep edenler olur ise hesabınızda parayı görmeden peşinat vermeyin. Parayı almadan senet imzalamayın derim.

Son olarak da senetle para için bilmeniz gereken konular arasında senet nasıl imzalanır ve senet borcunu ödenmezse ne olur bunlar yer alıyor. Uzun uzun diğer makalelerimizde hepsini anlattık.

4) Senetle Para için Bilmeniz gereken Konular
    4a-   Senet Nasıl İmzalanır
    4b-   Senet Borcu ödenmezse ne olur
    4c-   Senet Kırdırma-Senet Bozdurma
Senetle Para için Bilmeniz Gereken Konular
  1. Neslihan dedi ki:

    6000 tl ihtiyacım var Sakarya’da ikamet etmekteyim nasıl yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir