Setcard Nakitte Çevirme

Set kart oldukça sık kullanılan yemek kartları arasında yer almaktadır. Ticket, Multinet gibi kartlara benzemektedir. Genel olarak şirketler çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için bu kartı vermektedir. Şirket profiline anlaşmanıza bağlı olarak içerisinde kullanımınız için yatırılan bakiye farklılık gösterebilir.

Sadece öğle yemeklerinizde kartınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Kimi çalışanlar market ödemelerini, alışverişlerini de bu kart üzerinden yapmaktadır. Bilinen birçok markette Sat kart geçmektedir. Peki içerisinde ki parayı nakit alarak kullanma şansınız var mı?

Setkart Paraya Çevirme

ATM ya da diğer para çekiminizi sağlayan etmenlerden Set kartınız içerisinde yer alan parayı çekemezsiniz. Direk market ve gıda alışverişlerinizi kapsamaktadır. Fakat bazı yerler belirli bir komisyon karşılığında Set kart içerisinde yer alan kullanılabilir bakiyenizi nakit paraya çevirmektedir. Bu komisyon oranı ise yüzde %20 ile %30 arasında değişim gösterebilir.

Eğer bu şekilde nakit paraya komisyon ödeyerek çevirmek isterseniz paranızı alabilirsiniz. Fakat bunun yerine direk ek bedel kaybetmeden market alışverişlerinizi yapmanız ya da yemek gideri olarak kullanmanız daha makul olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir