Acil Para Bulmanın Yolları

Aylık düzenli olarak çalışmamızın sebebi para, yorulmamızın sebebi para, sosyal etkinliklere sıklıkla katılmamamızın sebebi para, aslında genele bulursak para her anımızın ve her nedenin bir köşesinde yer alıyor. Hele ki biranda lazım olan o acil para arayışları bizi en çok yıpratan evrelerden birisi oluyor. Sizde yana döne günlerdir acil para bulmanın yollarını arıyorsanız işte size çözüm önerileri;

Öncelikle kredi kartı kullanıcı iseniz, kredi kartların nakit avans seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Küçük faiz uygulamasına tabii tutularak paranızı ATM’den alabilirisiniz. Eğer kredi limitini az nakit avans yeterli olmuyor ise ya da kredi kartı kullanmıyorsanız. Bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.  Farklı faiz, vade ve limitler ile her banka ihtiyaç kredisi vermektedir. Hatta müşterisi olduğunuz daha öncesinde çalıştığınız bankadan kolay kredi alabilirsiniz. Atlamamamız gereken bir detay daha var, kredi notu. Kredin notunuz düşük ise hiçbir bankadan kolay kolay kredi alamazsınız.

Varsayalım ki banka kredinizi onaylamadı. Bu sefer eş dost yakın akraba kapısı çalma zamanı geliyor. Size en yakın kişilerden maddi yardım isteyebilirsiniz. Hadi imkânsızlardan bahsedeceğiz ya çevrenizden de ihtiyacınız olan parayı bulamadınız. Hemen üzülmeye başlamayın. Senetle kredi sistemini duydunuz mu? Senet ile krediyi direk banka kredileriyle kıyaslayabiliriz. Neredeyse banka faiz oranlarına yakın faiz uygulaması yapılıyor aldığınız paraya. Faiz dediysek 1 alıp 10 ödemeyeceksiniz. Aldığınız nakit parayı aylık taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz. Har taksitiniz için ayrı senet imzalamanız gerekiyor. Senetlerinizi de dikkatli şekilde imzaladıktan sonra hiçbir problem yaşamazsınız.

Senetle kredi sistemi tamamen yasaldır. Senetle kredi almanın da vermenin de cezai yaptırımı bulunmuyor. Son çare olarak da tefecilerden yardım alabilirsiniz. Tefeciler para kiralayan kişiler olarak anılmaktadır. Faiz oranları bir tık senetle kredi ve banka kredisinden yüksek olduğu için genel de son alternatif olarak tefeciler tercih edilmektedir. Tefeciler verilen parayı ödememe ihtimalinize karşı tarafınızdan ipotek gösterebileceğiniz ev, araba gibi mal isteyebilirler. Acil para bulmanın yolları işte bu kadar, hadi yolları bulduk şimdi de çözümleri uygulayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir