Acil Nakit Lazım Kredi Çekemiyorum

Paranız bitti ve hiç de hesapta olmayan bir ödeme çıktı ya da bankalara borcunuz var ve bankalar sizi hacizle tehdit ediyorlar. Böyle bir durumda nasıl para bulunur, nasıl acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Öncelikle bilmeniz gerekir ki, ülkemizde yasal olarak kredi sağlayabilen kurumlar sadece bankalardır. Özellikle şahıslar, faiz ile borç para veremezler. Bu yasal değildir. Tefecilik olarak adlandırılır ve ülkemizde tefecilik yapmak yasalar önünde suç kapsamında yer alır. Peki, acil nakit lazım kredi çekemiyorum diyorsanız ne yapabilirsiniz?

Son yıllarda, bankalar dışında bazı faktoring firmaları, şirketler dışında bireysel müşterilere de kredi vermeye, finansör olmaya başladılar. Siz de, bankalar kredi vermediği takdirde, acil para lazım derdine düştüğünüzde yasal kredi verebilen faktoring firmaları ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

Bazen, durum o kadar acilleşir ki, özellikle de ortada sağlık ile ilgili hayati bir durum söz konusu ise, senetle kredi verenler ile de anlaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sor durumda kaldığınızda bile, dolandırıcı olamayan kişilerle çalışmalısınız. Hatta şahıslar yerine kredi veren şirketler ile çalışmak biraz daha güvenli olacaktır. Bu şirketlere internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir