Senetle Altın Bilezik Veren Kuyumcular

Düğün yeni bir yuva kurmak başlı başına derin bir külfet maalesef, kolay yapılmıyor. Yeni ev tut, eşyalar al, düğün salonu, kına gecesi, gelinliği, damatlığı derken bu zincir uzar gider. Varsayalım ki tüm bu masraf zincirini aştınız, banka kredisi derken tamamladınız ve altınlara para kalmadı. Altınsız düğün de olmaz. Bizim en temel adetlerimizden birisidir düğünde altın takmak. Krediyi diğer masraflara kullandığınız için ek limitinizde olmadığı için banka kredisi maalesef alamıyorsunuz. Üzülmeyin diyorum ve çözümü yazıyorum;

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Senetle altın veren kuyumcular var. Evet, senetle ihtiyacınız olduğu kadar altını alıyorsunuz ve dilerseniz tek vade tek senetle, dilerseniz daha geniş vade ile geri ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.  Sadece senet ile geri ödeme yapacağınız için aldığınız altınlara faiz uygulanacaktır. Yani 10 bilezik alıp 11 bilezik parası ödeyebilirsiniz. Aslında genele baktığınızda da bankadan 10 bilezik parası aldığınız da 11 bilezik ödemesi yapacaksınız. Eşten dosttan para istemekten ise vadeli şekilde senetle altın alıp ödemek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca içiniz rahat olsun ki senetle altın almak tamamen yasaldır. Sizden yasal olmayan bir şey yapmanız istenmeyecektir.

Senetle altın alacağınız kuyumcuyu tanımıyorsanız sizden aldığınız altınların bedellerini geri ödeme garantisi olarak ev, araba gibi mallarınızı ipotek göstermenizi talep edebilirler. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde ipotek gösterdiğiniz malınıza hiçbir zarar gelmeyecektir. Sizde senetle alışveriş yapacağınız kuyumcuyu iyi araştırın. Daha önceki yazılarımızda anlattığımız gibi senet imzalarken ödenecek tutar kısmında para cinsini belirtin ve # işaretiyle kapatın. Yazı ile yazdığınızda da aynı detaya dikkat etmeyi atlamayın.

Senetle Altın Almak İstiyorum

Vadeler ile ödeme yapacaksanız her vade için ayrı senet düzenleyin tüm borçlarınızı tek bir senette toplamayın. Altınları almadan tarafınızdan peşinat istenir ise vermeyin ve aynı şekilde altınları almadan senet imzalama işlemlerini başlamayın. Düğün arifesi maddi kayıplar yaşayarak dolandırılmamak için küçük ama hayat kurtaracak bu detayların hepsine özen gösterin ve göz önünde bulundurun. Eğer ihtiyacınız altın değil de para ise hemen diğer makalemize geçelim ve senetle kredi veren şirketler hakkında bildiklerimizi yazalım.

12 “Senetle Altın Bilezik Veren Kuyumcular
 1. Hasan Türkyılmaz dedi ki:

  Senetle altın istiyorum

 2. Cansu dedi ki:

  Acil olarak senetle altın almak istiyorum. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

 3. Elif dedi ki:

  Acil 15.000 liralık senetle altın almak istiyorum düzenli çalışanım ödemede sorun olmaz bana ulaşırsaniz sevinirim

 4. dilek dedi ki:

  senetle altın almak istiyorum yardımcı olurmusunuz sigortalı çalışanım

 5. Sinan dedi ki:

  Senetle altın istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir