Kredi Borcu Ödemelerimi Yapamıyorum

En ufak nakit ihtiyacımız için hemen bankalara koşarız. Bankalardan kredi çekmemiz kolaydır. Kredimizi çekeriz nakit ihtiyacımızı karşılarız, bütün bunlardan güzeldir ama ödemeler başladığı zaman. İşte o zaman zorlanmaya başlarız. Çünkü bu devirde kredi ödemeleri hiçte kolay değildir. Bu yüzden bir ay iki ay derken ödemelerimiz de aksatmalar başlatabiliriz. Peki bu durum sonrası başımıza neler gelir.

Kredi borcunuzu en fazla üç ay ödemediğiniz taktirde, banka tarafından takibe düşersiniz. Takibe düştüğünüz zaman banka sürekli sizi arar ve borcunuzu ödemeniz gerektiğini hatırlatır. Siz hala taksitlerinizi ödeyemiyorsanız, banka sizi avukata devreder. Tabi tüm borcunuz ve üzerine ek olarak avukat borçları da eklenecektir. Bu devreden sonra diğer tüm bankalarını sistemlerinde de hacizlik durumunuz gözükeceğinden dolayı borcunuzu kapatmak için hiçbir bankadan da kredi çekemezsiniz. Banka avukatı üzerinize kayıtlı bir devre mülk var ise, haciz koyacaktır.

Bireysel Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Yoksa, ikametgahınıza tacizler başlayacaktır. Evinizdeki ikinci bir eşyayı haczedebilirler. Çalışıyorsanız da maaşınızın 3/1 el koyabilirler. Maaşınıza el koyarlar ve borcum biter diye de düşünmeyin. Çünkü bankalar burada kurnazca bir durumu ortaya koymaktadırlar. Kanunların açıklığından faydalanarak borcunuza günlük faiz işletmektedirler. Böylelikle maaşınızdan kesilse bile sürekli faiz işlediği için bitmesi uzun sürecektir. Maaşınızdan borcunuz kesilse bile, yinede bankalardan kredi çekemezsiniz. Çünkü kara listeye bir kere girdiğiniz ve çıkmanız için beş yıl geçmesi gerekmektedir. İşte hacizlik olduğunuz zaman yaşayacağınız tüm durumları tek tek anlatım. Tüm bu durumları yaşamamak için ödeyemediğiniz kredi borçlarınızı çözüme ulaştırmak en mantıklısıdır.

Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapayım?

Kredi borcunuzu ödemekte zorluk çektiğinizde hemen bankanıza gidip, ödeme zorluğu çektiğinizi ve yapılandırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Banka bunun kabul edecektir. Çünkü sizin ödememe ihmalinizi göze almak istemezler. Borcunuzu tekrar yapılandırarak daha uzun vadeye bölebilir ve taksit ödemelerinizi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Ya da başka bir bankanın kredi avantajları size daha uygun olduğunu düşünürseniz, daha takibe düşmeden o bankadan borcunuzu kapatmaları konusunda kredi çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir