Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar şu günlere kadar her kredi de kefil talep ediyorlardı. Herhangi bir kefil değil istedikleri kriterlerde memur ya da emekli kefiller bulmak zorundaydık. Banka için tüm şartlar olumlu olsa da kefil bulamadığımız için kredimiz onaylanmaya biliyordu.  E kefil bulmakta kolay değil, güven sağlanamıyor herkes bir anda borca kefil olacağı için; ya ödemezse ya aksi durum olur ise ben bu borcu nasıl öderim. Benim olmayan bir borcun altına imza atmam mantıklı mı derken ikili ilişkilerimiz bile bozulabiliyor. Neyse artık bunları düşünmeyi elimizin tersiyle aklımızdan itelim. Çünkü kefilsiz kredi veren bankalar var.

Kefilsiz krediler genellikle sağlık, eğitim, ihtiyaç, tüketici, bireysel kredi türlerinde kendini göstermektedir. Konut ve taşıt gibi yüksek meblağlı krediler de kefil ya da ipotek gösterme şartı devam ediyor. Kefilsiz kredi kampanyasından yararlanmak için, SSK’ sız sigortasız kredi ve masrafsız kredilerde de olduğu gibi kredi notunuzun düşük olmama şartı devam ediyor. Kredi notu bizim bankalar arası olan en ideal finans referansımızdır. Bu nedene bağlı olarak aman diyelim kredi notunuza dikkat edin ve bile bile isteye isteye düşüş yaşamasına izin vermeyin. Kefilsiz kredi kapsamında istenilen gelen evraklar; nüfus cüzdanı, ikametgâh, SGK prim dokümanı, maaş bordrosudur.

Kefilsiz kredi veren bankaların genel şart ve kriterlerinden bahsettik şimdi de direk bu bankaların isimlerini belirtelim. Ziraat bankasından 3 ila 36 ay vadede 5 bin TL’den 25 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi başvurusu yapabilirisiniz. Ziraat bankasından sonra Garanti bankası, Akbank, Halk bankasından da kefilsiz krediyi tarafınıza sunmaktadır. Son zamanlar da TEB bankası, İş bankası, ING bank, köklü devlet bankalarından olan Vakıf bankta müşterilerine kefilsiz kredi vermeye başladılar.

Kefilsiz krediden yararlanmak için sabit başvuru yolu olan şubeye gitmeniz gerekiyor. Kredi onay durumunuz aynı gün içerisinde tarafınıza iletilecektir. Bunun yanı kısa bankaların resmi internet adresi üzerinden başvuru ya da kısa mesaj SMS yolu ile de başvuru yapabilme şansınız vardır. Şimdi zaman ihtiyaçlardan kurtulma zamanı, şimdi zaman kredi çekme zamanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir