Çok Para Kazandıran İşler Listesi

Hem para kazanmak ve hem de kendi işinizi kurmak istiyorsanız aşağıdaki iş fikirleri sizin için yol gösterici olabilir. Girişimcilik benim işim diyorsanız yada artık kendimin patronu olmak istiyorum diyorsanız mutlaka aşağıdaki iş modellerine bir göz atmanızda fayda olacaktır:

-E-Ticaret Yapmak: İnternet kullanımı her yıl daha yaygınlaşmakta, artık birçoğumuz bize sağladığı rahatlık ve kolaylık nedeniyle internet üzerinden alışveriş yapmaktayız. Kolay ulaşamadığı bir sürü mal ve hizmete bir tıkla ulaşabilmek internet üzerinden alışveriş yapmayı oldukça cazip hale getirmekte olduğu için ençok para kazandıran sektörler arasında e-ticaret yapmak geliyor. 2016 yılında %35’lere varan oranlarda büyüme gösteren e-ticaret 2017 senesinde de büyümesine devam edecektir.

-Sağlıklı Gıda Dükkanları: Süper marketlerde oldukça geniş ürün yelpazeleri olmasına rağmen son dönemlerde tüketiciler sağlıklı ürünler noktasında daha seçici olmaya başlamışlardır. Yerli üretim, şekersiz ve glutensiz gıdalar oldukça ilgi çekmektedir. Bu tür gıdalarla beslenmek isteyen tüketiciler yüklü maliyetlerde de olsa ödeme yapmaktan çekinmemektedir.

-Sosyal Medya Pazarlama: Sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapan veya online oyun oynayanlar gibi bir sürü hesap takipçi sayılarını arttırarak sponsor bulabiliyor. Böylece yeteneklerini sergileyip eğlenirken bir yandan da aldıkları reklamlarla oldukça yüklü paralar kazanabiliyorlar.  Facebook, Twitter, Pinterest ve Linkedin gibi sitelerde bulunan bu profilleri birçok şirket satın almak bile isteyebiliyorlar.

-Tavuk Yetiştiriciliği: Sağlıklı beslenmeye özen gösteren insanlar büyük çiftliklerde sağlıksız ortamlarda büyüyen tavukları tüketmek yerine köy tavuğu tüketmeyi tercih ediyorlar. Kırmızı et yerine beyaz eti tercih edenlerde her geçen gün artmaktadır. Bu sebeblerde doğal ortamda yürüyen tavuk talebini her geçen gün arttımaktadır. Bu da tavuk yetiştiriciliğini en kazançlı işlerden birisi yapmaktadır.

-Ev Yapıp Satmak: Ev yapıp satanlar yani mütahitler ülkemizde ençok para kazananlar arasında olmaya her dönemde devam etmektedirler. Satılan konutlarda ki kar marjları %200 ile %500 arasında değişmektedir. Devlette mimarileşme projeleri ile bu sektöre destek vermektedir.

-Jetonlu Oyun Makineleri: İşe video oyun makineleri, çarpışan arabalar, air hokey makinesi, langırt makinesi veya simülatör oyun makineleri ile ilgili otomatları tek tek ayrı noktalara koyabileceğiniz gibi anlaşarak çoklu olarak ta işletmelere koyarak başlayabilirsiniz. Kar marjları oldukça yüksek ve maliyetsiz bir iştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir