Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım?

Hayatımızı devam ettirmek için paraya ihtiyaç duymaktayız. Bazı dönemler, farklı nedenlere bağlı olarak paraya olan ihtiyacımız daha da artıyor. Acil para lazım ne yapmalıyım diye düşünmeye başlıyoruz. Acil para lazım ne yapmalıyım dediğim zamanlar kendime paraya ulaşabileceğim bir yol haritası oluşturdum ve sizler ile paylaşmak istiyorum.

Acil Para Diye Aradım Durdum Nereden Nasıl Buldum

İlk durağım bankalar; Bankaların ihtiyaç, tüketici ya da bireysel kredi türleri bizleri çözüme ulaştırabilir.30 bin TL’ye kadar neredeyse kefil ve teminat göstermeden kredi alabiliyoruz. Zaten banka kredisi almayan kişi sayısı yok denecek kadar az kaldı. Bu nedenle kıyısından köşesinden de olsa bankaların çalışma sistemlerini hepimiz biliyoruz. Fakat banka kredilerinde ki olmazsa olmaz şart kredi notu değerlendirmesi. Geçmiş ödemelerimiz düzenli değil ve buna bağlı olarak kredi notumuz düşük ise kredi almak sadece hayal de kalabilir.

Kredi notum düşük ise ikinci durak olarak senetle para verenlerden yardım alıyorum. Senet ile kredi sisteminin bankadan temel de ki farkı ikili imzalanan senetler. Genelde tıpkı bankalarda olduğu gibi faiz uygulaması var. Bu arada aldığımız parayı tek bir taksit ile ödemek zorunda değiliz. Dilerseniz tek taksit dilerseniz birden fazla taksit ve vade ile borcunuzu geri ödeye bilirsiniz. Senet ile kredi almak ya da senet ile kredi vermenin cezai yaptırımı yoktur ve tamamen yasaldır. Senetti imzalarken dikkat etmeniz gereken tüm noktalara özen gösterip borcunuzu verilen tarihte öderseniz maddi manevi hiçbir problem ile karşılaşmazsınız. Senet ile kredi alırken SGK pirim dokümanı, gelir belgesi sunmak zorunda değilsiniz. Bu nedenler ile bankalardan daha hızlı şekilde ihtiyacınız olan nakit paraya ulaşabilirsiniz.

Acil Para Veren Tefeciler

Son durak da tefeciler; tefeciler gerek filmler gerek ise efsaneleşmiş şehir hikâyelerine bağlı olarak tarafımıza hep canavar olarak anlatıldı. Aslında durum öyle değim tam anlamıyla. Alacağımız paraya sadece bankalardan bir tık üst seviyede vaiz uygulanıyor ve bazı tefeciler alacağımız parayı ödememe ihtimaline bağlı olarak ipotek göstermemizi istiyorlar. Ödemelerimizi düzenli yaptıktan sonra başınızı ağrıtacak hiçbir durum ile karşılaşmazsınız ki bu durum hepsi için de söz konusu değil mi?

 

5 “Acil Para Lazım Ne Yapmalıyım?
 1. Oğuzhan Gurkan dedi ki:

  Acil bana 6.000 tl nakit lazım kendi isimde calısıyorum ama belli firmam yok evden isimi yurutuyorum yani kıs yaz devamlı isim var beyaz esya kombi klima gibi tum esyalarının bakım servis ligini yapıyorum net maasım aylık 2.500 tl oluyor en düşüğü daha fazla cıktıgıda olur cok acil lazım aylık 36 ay taksitle geri oducem lutfen geri donus yaparsanız sevinirim

 2. Mustafa Karagözoğlu dedi ki:

  Merhaba..Benim 50.000 lira krediye ihtiyacım var. Kredi puanım düşük olduğu için Bankalardan kullanamıyorum..24 ay vade benim için uygundur. Belgeli maaş gelirim var. İlgilenmenizi rica ediyorum.

 3. naim dalkic dedi ki:

  Benim acil paraya ihtiyacım var bankalar vermiyor 25 bin lira lazım yardımcı olur musunuz?

 4. Mustafa yıldırım dedi ki:

  Merhaba acil para lazım yardımcı olma Şansınız varmı

 5. Bülent tekin dedi ki:

  Merhaba acil nakite ihtiyacım var. Devlet memuruyum 10000 liraya ihtiyacım var aylık 750-1000 arası ödeme yapabileceğim şekilde senetle nakit bulubilirmiyim acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir