15 Bin TL Acil Nakit Para Lazım

Bankalardan kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuzun oluşması, sizin daha önceki bankalardaki işlemlerinizin sonucundaki ödemelerinizi zamanında yapmanız belirlemektedir. Bu ödemeleriniz kredi kartı ödemeleriniz olabilir ya da kredi ödemenizdir. Eğer bu ödemelerinizi zamanında yapmışsanız, kredi notunuz yüksek olur. Ama ödemelerinizde gecikmeler olmuş ise, kredi notunuz düşer ve bankaların sistemlerinde gözükmektedir.

Kredi notunuzun yüksek ve belirli bir gelire sahipseniz, istediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz. Bunun için bankaların şubelerine gidip veya internet bankacılığı sayesinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu zamanda artık herkes internet bankacılığını kullanmaktadır. Çünkü bu daha basit bir işlemdir. İstediğiniz bankanın WEB sitesine girip, adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, istediğiniz miktarı ve iletişim bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi başvurunuz cep numaranıza iletilmektedir. Eğer kredi başvurunuz olumlu geldiği taktirde, kimliğiniz ve gelir belgeniz ile başvuruda bulunduğunuz bankanın size en yakın şubesine gidip hazır olan kredinizi kullanabilirsiniz.

15.000 TL Kredi Başvurusu

15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz, bu kredinizin en fazla 48 aya bölebilirsiniz. Kredi faiz oranları azda olsa bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Şu anda en düşük faiz oranları ile kredi sunan bankalardan birisi İNG Bankası dır. 15 Bin TL ye çekeceğiniz ihtiyaç kredisi için, 48 aya böldüğünüz düşünürsek, %1.09 faiz oranları ile aylık ödemeleriniz 422 TL ye gelmektedir. Banka masrafları olarak sadece 75 TL kesilmektedir. Arkasından %1.18 faiz oranı ile Türkiye İş Bankası gelmektedir. Burada da yine 48 ay vade ile aylık ödemeleriniz 432 TL ye gelmektedir.

Şubesiz bankacılık sistemi ile son zamanlarda en çok dikkat çeken En Para.Com dan kredi çekmek isterseniz de %1.35 faiz oranları ile başlayan kredi seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. 48 ay vade ile aylık ödemeleriniz 451 TL ye gelmektedir. En başta dediğim gibi kredi çekmeye engel bir durumunuz yok ise, istediğiniz banka size kredi başvurunuzu kabul etmekte bir sakınca görmez. Kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun en az 1500 olması gerekmektedir. Eğer  kredi notunuz 1500 ünün altında ise, banka sizden teminat isteyebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir