Ttnet Modem Şifresi Değiştirme

İnternet bağlantısı sağladığımız modemlerin güvenlik ayarlarını yapmak elbette mümkündür ve sanıldığından çok daha kolaydır. Modeminiz ile ilgili bilmeniz gereken her türlü bilgi modemlerinizin arkasında yazmaktadır. Kullanıcı adınız ve şifrenizde buna dahildir. Fakat, modemlerimiz geldiği zaman çok uzun ve akılda kalmayacak şekilde güvenli şifreler ile veriliyor. Haliyle bildiğimiz ve aklımızda tutabileceğimiz şifrelere çevirmek istiyoruz. Fakat bunu gerçekleştirebilmemiz için bazı temel bilgileri de bilmeliyiz.

http://19216801.gen.tr/ttnet-tp-link-modem-sifresi-degistirme

  • Eğer modeminizi bir arkadaşınızdan aldıysanız veya daha önce şifre yapılandırmasında bulunduysanız ve şifre, kullanıcı adı gibi bilgileri bilmiyorsanız ilk işiniz modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmek olmalı. Çünkü bu yapılandırmadan kaynaklı unuttuğunuz kullanıcı adı ve şifreyi bilmeden modeminizin ara yüzüne giriş yapamazsınız.
    • Modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürebilmek için arka kısmında bulunan butondan faydalanmanız gerekir. Bu butona bir kürdan yardımıyla 10-15 saniye basılı tutarak, fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra, kullandığınız tarayıcınızı açarak, web sitesi kısmına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basın. Bu sayısal değerler modemin modeline göre farklılık göstermektedir. Modeminize göre 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 ip adresleri de olabilir. Bu nedenle modeminizin modeline uygun ip adresini yazdığınızdan emin olun.
    • Eğer giriş işlemi gerçekleşmediyse, başka bir tarayıcıyı kullanarak yeniden deneyin.
  • Bu işlem sonucunda artık modemin ara yüzüne girmiş olursunuz. Karşınıza açılan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler de modeme göre farklılık göstermektedir. Ttnet modeminde kullanıcı adı “admin” ve parola da “admin” olarak belirlenmiştir.
    • Eğer bu kullanıcı adı ve şifre uyum göstermediyse kullanıcı adı kısmına “admin”, parola kısmına da “ttnet” yazarak tekrar deneyin.
  • Giriş sağlandıktan sonra Ana Ekran kısmından, Kablosuz Şifresi yazan kısma tıklayarak şifrenizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz tüm kablosuz ayarları ve kişisel verileri değiştirebilir ya da kontrol edebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler modemlerinizin kullanın kılavuzunda yer almaktadır. Daha net bilgiler için müşteri hizmetleri ve modemi aldığınız firmanın internet sitesi üzerinden faydalanabilirsiniz.

Kaynak: http://19216801.gen.tr/192-168-l-2-ttnet-giris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir