Eş Durumundan Tayin Şartları

Eş Durumundan Tayin Şartları

Günümüzde eş durumdan dolayı tayin bekleyen pek çok memurumuz var. Ancak, eş durumundan tayin olabilmesi için kişinin bell  süre bulunduğu kurumda çalışması gerekmektedir. Tayin açıldığı zaman dilekçesini vererek tayinini isteyebilir. Bildiğiniz üzere devlet memurları çalıştıkları görev yerinden başka bir görev yerine ancak tayin ile geçebiliyorlar. Tayinlerin ne zaman yapılacağı ve hangi şartlar dahilinde olacağı ise her kurum tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir. Eş durumundan tayin mazeret olarak geçtiği için eşler tayin isteyerek aynı şehirde görev yapabiliyorlar. Eğer sizin de eş durumu tayin sorularınız varsa sayfamız aracılığı ile sorabilirsiniz.

Eş durumu tayin soruları genelde hangi şartlarla tayin yapılabilir yönünde oluyor. Öyle ki; az önce de belirttiğimiz gibi her kurumun kendine özel şartları var ve bu şartlar dahilinde tayin isteyebilirsiniz. Şuanda eş durumundan tayin konusu memurların en fazla sıkıntı çektikleri konuların başında geliyor. Çünkü, memur bir eşe sahip bir kişi, eşinden ayrı kalmak zorunda kalıyor ve eş durumundan tayin istiyor.Ancak bu hiçte kolay olmuyor. Tayinin yapılabilmesi için belli bir süre çalışılması gerekiyor.

Eş durumundan tayin bütün memurlar için geçerli olup, eğer siz de böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya iseniz gerekli bilgileri aldıktan sonra tayininizi isteyerek istediğiniz ilde çalışma imkanı bulabilirsiniz. Eğer bu konu ile ilgili kafanıza takılan bir şey varsa eş durumu tayin sorularınızı yorum bölümünden sorabilir, bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir