Cuma Günü Okunan Rızık Duası

Cuma Günü Okunan Rızık Duası

Cuma günü Müslüman âleminin kutsal günüdür. Cuma gününün bazı vakitleri kişilerin dua kapısı açıktır ve Cuma günü o saatler içinde dua eden kişinin duasını Allah geri çevirmez. Bu nedenle daha fazla rızka ihtiyacı olan, maddi imkânları kısıtlı olan ve paraya ihtiyacı olan kişiler veyahut kalplerinde sıkıntı olan ve manevi rızka ihtiyacı olan kişiler bazı duaları okuyabilirler.

Bahsedeceğimiz dualar normal zamanlarda ve dilendiği anda da okunabilmektedir. Fakat Cuma gününün mübarek günümüz olması dolayısı ile ve dua kapılarımızın açık olması sebebi ile bu duaları Cuma günü okumak çok daha tesirli olmaktadır.

  • “Allahümme Ya Ğaniyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü Ya Mu’idü,Ya Rahimü Ya Vedud. Eğisni bi helalike an haramike ve bitaatike an ma’siyetike vebi fadlike ammen sivake.”

Anlamı: Ey Gani Ey Hamid, Ey icat edici ve Ey iade edici, Ey merhamet sahibi ve Ey muhabbet eden Allah’ım. Helalin ile beni haramdan sakındır. Fazlı keremin ile bana senden gayrısını unuttur.

Bu dua belirttiğimiz gibi her gün okunabilecek bir duadır. Fakat Cuma günü okunması çok daha makbuldür.

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Ferdün hayyün kayyümün hakemün adlün kuddusün Ve terzüku men teşaaaü bigayri hisab.”

Her gün okunabileceği gibi Cuma günü tesirinin kuvvetlendiği dualardan biridir. 19 kez okunması gerekir. Aynı zamanda bu dua dilek ve isteklerin kabulü amacı ile de okunmaktadır; belirttiğimiz şekilde okuyarak rızkınızı arttırabilirsiniz.

  • “Euzu billahi mine’ş-şeytanir-racim Bismillahirrahmanirrahim

İnnallahe huve’r-rezzaku zul kuvveti’l-metin. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

Anlamı: “Hiç şüphesiz rızık veren o kuvvet sahibi metin olan Allahtır. Güç ve kuvvet sadece Allaha aittir.”

Bu duayı her Cuma günü 21 kez okumayı kendinize adet edinirseniz, rızkınız artar. Geçim sıkıntısı ile mücadeleniz sona erer.  İmam-ı Azam’ın okuduğu ve duanın ondan kaldığı rivayet edilir ve bilhassa rızkın artması amacı ile okunduğunda Cuma günü okunmalıdır.

Edeceğiniz duaların belli bir günü ve saati olmayacağını aklınızdan çıkartmamalısınız. Kalbinizde bulunan duaları diğer günlerde de okumaktan uzaklaşmayın.

Kaynak: http://www.rizikduasi.org/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir