Çoban Arayanlar

Çoban Arayanlar

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların bakımını üstlenen çobanlara genellikle kırsal kesimlerde yani köylerde daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca, özellikle doğu taraflarda çobanlık bir meslek olarak adlandırılmaktadır. Hayvanları otlatacak, onların bakımı ile uğraşacak ve kaval çalmayı bilecek olanlar çobanlık yapıyorlar. Öyle ki; çoban arayanlar da kişide bu özelliklere önem veriyor. Eğer siz de çoban arıyorum diyorsanız sayfanın altında yer alan yorum kısmından iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, çoban olarak çalışmak isteyenler de ilanlarını bırakabilirler. Karşılıklı iş ve eleman araması yaparken iletişim bilgilerinizi bırakmayı unutmayınız.

ACİL ÇOBANA İHTİYAÇ VARDIR

Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çiftliğimize çoban arıyoruz. Hayvanlarla ilgilenecek, onlara kaval çalabilecek ve 2500 TL maaşla çalışacak olanlar başvuruda bulunabilirler.

ÇOBANLIK YAPMAK İSTEYENLERE İŞ

Çiftliğimize yatılı kalabilecek, uzun süreli çalışacak çoban alınacaktır. Bu konuda deneyimi olanlar başvuruda bulunsunlar. Ücret dolgundur.

2.500 lira maaş ile çoban aranıyor

Çankırı’da 2.500,00 lira maaş + sigorta ile çalıştırılacak çobanlar aranıyor. Ülkemizde küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin merkezlerinden biri olan Çankırı’da yaşanan hızlı göç nedeni ile besiciler çoban bulmakta zorlanınca çareyi çobanlara ödedikleri maaşları yükseltmekte buldular.

Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada Çankırı’nın büyük şehirlere hızlı bir göç verdiğini bu göçün yanı sıra kalan kişilerin örf ve adetlerden koparak başka hayat tarzlarını benimsemeleri sonucunda çoban bulmakta büyük zorluklar yaşadıklarını anlattı. Bu nedenle pek çok besicinin elindeki hayvan sayısını azaltmaya gittiğini belirten Susam üreticinin çoban bulamamaktan şikayet ettiğini ve bu nedenle çobanlık yapmak isteyen kişilere bin 500 lira maaş ve bunun yanı sıra sigorta yaptıklarını ancak yinede yeterli sayıda çoban bulamadıklarını belirtti. 2.500 lira maaş ile çalışmak isteyen çobanlar ve çoban adayları Çankırı Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam ile irtibata geçebilirler.

7 comments on “Çoban Arayanlar
 1. ZEKİ dedi ki:

  ÇOKKKKKKKKKKKK ACİLLLLLLLLLLL İNEK SAGIMİŞİ ARIYORUM TEL05360674445

 2. şemsettin dedi ki:

  Besi ve sağımdan çok iyi anlarım 5/6 yıldır bu işi yapıyorum acilen çobanlık işi arıyorum sigorta olup olmaması önemli deyil telefonum 0538 512 09 62

 3. alidartar dedi ki:

  ben ali nevşehirden 77 dogumluyum baba meslegi ben şuan konyada çobanım 12ayın1de sezon kapanacak önümde 400 koyun var bana sürekli olarak bir yer lazım ,

 4. mehmet dedi ki:

  Acil hayvan bakiciligi çoban işi arıyorum.elimden her iş gelir. 0530 116 33 13

 5. ERCUMENT dedi ki:

  ADIM ERCUMENT SAKARYALIYIM KUCUKBASA ICERDE VEDISARDA BAKABILIRIM YATILI SUREKLI BIR YER ARIYORUM 05367403588

 6. mustafa dedi ki:

  AİLELİ ÇOBAN İŞÇİSİ
  KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜK BAŞ VE KÜMES HAYVANINA BAKILIR..05346678251

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir