Yazı Yazarak Para Kazanın

Yazı Yazarak Para Kazanın

Yazı yazarak para kazanmak aslında çok kolay. Bunun için yapmanız gereken tek şey yazı yazarak para kazanın sloganı ile yayın yapan internet sitelerine üye olmak. Yazı yazarak para kazandıran siteler arasında en popüler olanı ise yazitör starter sitesidir. 

Bu siteye üye olarak size yollanan başlıklar üzeriden belirtilen kurallara uygun olarak yazılar yazmanız istenir. Ancak bu tip sitelerde serbest bulacağınız işlerden daha düşük kazanırsınız. Örneğin 400 kelime içeren bir makale için yazan kazanır sitesinden ödenen ücret 5,00 liradır. Ancak ilk kez makale yazarlığı yapıyorsanız 400 kelimelik bir makaleyi çıkarmakta baya zorlanabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanma sanılanın aksine artık yaygınlaşan internet kullanımı sayesinde daha kolay bir hale gelmiştir. Özellikle de daha önce internet editörlüğü yapmış kişiler forum siteleri üzerinden birbirleri ile haberleşerek çok daha kolay işler bulmaktadırlar. İlk defa internet editörü yada makale yazarı olarak çalışacaksanız web master forum sitelerine üye olarak daha rahat iş bulabilirsiniz. İnternet editörlüğü belirli sitelerde yazı yazan kişilere verilen mesleki unvan olurken makale yazarlığı ise özgün içerikli yazılar yazarak satan kişilere verilen unvandır.

Web Adresi: www.evdenpara.com

Web Adresi 2: www.yazitorstarter.net

İnternette yazı yazarak para kazanma

İnternette yazı yazarak para kazanma işi artık çok daha kolay. Her geçen gün sayıları artan internet siteleri evden çalışarak para kazanmak isteyen kişilere de kaçırılmayacak yeni iş fırsatları hazırlamış oluyor. İnternet editörlüğü ya da makale yazarlığı olarak da kabul edilen internetten yazı yazarak para kazanma işlemi için dilerseniz web master sitelerine de üye olabilirsiniz.

İnternette yazı yazarak para kazanma için 10 parmak klavye kullanmayı bilmeniz ve biraz da kıvrak bir dile sahip olmanız yeterli oluyor. İnternetten çalışarak para kazanmak istiyorum diyorsanız öncelikli olarak internet üzerinden verilen makale yazdırılacak ya da yazar aranıyor ilanlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu tip işler çok hızlı bir biçimde kapıldığı için ilan sitelerini düzenli olarak takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle çok daha kısa sürede iş bulabilirsiniz. İnternetten yazı yazarak para kazanma işlemi esnasında uygulanan fiyatlar ise şöyle;

100 kelime 1,00 lira

200 kelime 2,00 lira

300 kelime 3,00 lira,

400 kelime 4,00 lira ve 500 kelime 5,00 lira….

Yemek kitabı yazarak para kazanın

Yemek yapmayı, yemek yemek kadar çok seviyorsanız, kendinize ait özel tarifleriniz de varsa, size bir teklifimiz var. Yemek kitabı yazarak para kazanın…

Sıkıcı bir döngüye girdiyseniz, özellikle de ev hanımı iseniz, bütün gün evde yemek ve temizlik yapmaktan sıkıldınıysanız, deneyimlerinizi başkaları ile paylaşarak, sıkıcı döngünüze heyecan katabilirsiniz. Örneğin yemek kitabı yazarak para kazanabilirsiniz. Hem kendinize bir meşgale bulmuş olursunuz, hem de kitap satışlarınızdan gelecek para ile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.”Ben yazı yazmam” diye düşünmeyin asla.

Öncelikle ne üzerine bir yemek kitabı yazacağınıza karar verin. Belli bir kültüre ait mi, ana yemeklerin olacağı bir kitap mı, tatlı tarifleri mi, yoksa tamamen sizin uydurduğunuz muhteşem tariflerin olacağı bir kitap mı? Siz kitap içeriğinizi karar verdikten sonra, tariflerinizi en ince ayrıntısına kadar, püf noktalarıyla birlikte güzelce yazın. İsterseniz el yazınızla, isterseniz bilgisayarınızda. Eğer bunların ikisini de yapamam diyorsanız, yazı için çevrenizden destek alabilirsiniz. Hatta ilginizi çekiyorsa, her tarifiniz için küçük kısa hikayeler bile yazabilirsiniz. Yani tek yapmanız gereken tariflerinizi açık bir dille yapmak.  Onun dışında ki tüm ayrıntılar için, yayın evleri size yardımcı olacaktır. Siz de böylelikle en keyif aldığınız işi yaparken, bir taraftan da para kazanabileceksiniz. Yemek kitabı yazarak para kazanmak çok kolay.

One comment on “Yazı Yazarak Para Kazanın
  1. tugba dedi ki:

    Bu işi yapmak istiyorum . Başarılı olacağimdan eminim. Lütfen yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir