PTT Personel Alımları

PTT Personel Alımları

PTT personel alımları için yayınlanan mevzuat kapsamında, alınacak olan personellerde belirlenen nitelikler sabit. Bunun yanı sıra PTT personel alımları için başvuru yapmak istiyorsanız, yayınlanan mevzuatın şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor.

Yeterli KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puanına sahip değilseniz, mülakattan geçseniz dahi, sonrasında yapılacak olan evrak teslimi sırasında, başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden, sadece PTT için değil, tüm iş başvurularında dürüst bilgi beyanında bulunmayı ihmal etmemelisiniz.

PTT personel alımları için son başvuru tarihi 30 Temmuz’da yapıldı. Bu başvurular sonrasında mazeretli başvuru tarihinin belirlenip belirlenmeyeceği ise merakla bekleniyor. Atamalar, PTT Başkanlığı tarafından, aranılan pozisyonlara uygun olan adayların, KPSS puan sıralamasına göre gerçekleştirilecek. Asil adaylarla birlikte, yedek adayların da tam listesi yine PTT Başkanlığı resmi internet sitesinden duyurulacak.

Kazanan adayların listesi açıklandıktan sonra, kabul başvurularının nereye, hangi tarihlerde yapılacağı da yine yapılacak olan duyurular ile açıklanacak. PTT personel alımları için daha ayrıntılı bilgi almak ve başvuruları takip etmek için kurumun resmi internet sitesini ptt.gov.tr inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir