Konut Kredisi Çıkartılır 2018

Konut Kredisi Çıkartılır 2018

Konut alımı yapabilmek adına kredi kurumlarının başında gelen bankalar tarafından kullandırılan konut kredileri kapsamında uzun vadede taksit imkanları ve düşük faiz tutarları ile ilgili talepler gerçekleştirilebilmektedir. Ancak ilgili işlemin özellikle banka kurumlarında hiç de kolay olmaması,gerek temin edilmesi istenilen evrakların sayıca fazla olması gerek  kredi kullandırım işleminin tapu dairesinin de işin içine girmesi ile birlikte oldukça uzun bir süreç olarak ortaya çıkması,gerekse kredi talebinde bulunan bireyin ilgili krediyi kullandırım şartlarının hepsini taşıyabilecek nitelikte olması gerekmektedir. Genellikle bankalar aracılığı ile kullanılan konut kredilerinde ilgili tapu müdürlüğünce işlem yaptırılarak satın alınacak olan taşınmaz bankaya ipotek olarak verilerek ilgili teminat karşılığında kredi kullandırımı yapılmaktadır.

Böylelikle ödemelerde yapılan herhangi bir düzensizlik neticesinde banka kurumu kendisini garanti altına almış olmaktadır. Özellikle bireylerin bankalardan kredi çekebilecek şartları taşımaması nedenine bağlı olarak bankalar dışında konut kredisi kullandırımı yapan kurum ve kuruluşlara olan taleplerin giderek arttığı gözlemlenmektedir.

İnternet ortamından başvuru yapılabilmekte olan kurum ve kuruluşlar sayesinde bankaların sürecinden daha hızlı bir şekilde üstelik ipotek veya evrak talebi olmadan kredi alabilmek mümkündür. Özellikle bankalardan kredi alamayan bireyler tarafından oldukça talep edilen bu kuruluşlar günümüzde  artan tercihler neticesinde giderek çoğalmaktadır. İlgili kuruluşlar sayesinde gelir düzeyinize göre tarafınıza ne kadar konut kredisi verilebileceği de belirlenebilmektedir.

Örneğin bu oranın bankalarda konut değerinin %65’i kadar olması nedeni ile tutar az çok belirlidir. Ancak internet ortamından başvuru yapılacak olan kredilerdeki tutar oranı daha farklı yollar ile belirlenmektedir. Örneğin bizkredinizicekelim.net  gibi siteler üzerinden giriş yaparak ilgili kredi kullandırım aşamaları hakkında bilgi alımı sağlanabilmektedir. Böylelikle daha uygun şartlar neticesinde kredi alabilme imkanı sağlanmaktadır.

Örneğin bizkredinizicekelim.net sitesinden konut kredisi talebinde bulunduğunuzda sizin adınıza çeşitli nedenlerden dolayı bankalar aracılığı ile kullandırımı yapılamayan krediler ilgili kuruluşun  anlaşmalı oldukları bankalar aracılığı ile kuruluş adına kullandırım yapılmakta ancak ilgili geri ödemeleri konut alımı yapacak olan bireyler yapmaktadır. Sadece yardımcı olmak amaçlı kurulmuş olan bu kuruluş bireylerden herhangi bir komısyon talebinde bulunmadan kredi kullandırım olanağı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir