EVDE TAKI TASARIM İŞİ

EVDE TAKI TASARIM İŞİ

Evde iş imkanları arasında ilk sıralarda yer alan takı işi özellikle evlerine katkı sağlamak isteyen bayanların evde yapılabilecek işler arasında önemli bir yer tutar. Evde çalışarak hem ailelerine, evlerine zaman ayırmış hem de para kazanma imkanı bulmuş oluyorlar. Bunun dışında ek iş yapanlar arasında öğrencilerde bulunmaktadır. Okullarından kalan vakitlerde ek iş yaparak harçlıklarını çıkarabiliyorlar.

Takılar özellikle bayanların kullandıkları aksesuarlar arasında yer alır. Kolyeler, küpeler, yüzükler, takı setleri başlıca olanlardır. Bu işi yapmak isteyenler takı yapım kurslarına gitmektedir. Bu sayede kendi yaptıkları takıları satabilmek için daha çok beceri kazanmış olacaklardır. Kursa gitme imkanı olmayanlar ise internetten takı yapılış videolarını izleyerek kendilerini geliştirebilir ve fikir edinebilirler. Takı yaparken kullanılan bazı teknikler vardır. Misina ile örme, kolaj, çivileme bunlardan bazılarıdır. Bu teknikleri öğrendiğiniz zaman daha kolay yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hemen işe başlayabilirsiniz.

Şık tasarımlara sahip takılarınızı ilk önce çevrenizde tanıtmaya başlayabilirsiniz.Daha sonra bijuterilerle görüşerek ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.İnternet üzerinden de online alışveriş sitelerinden takılarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir