EVDE SABUN YAPIM İŞİ

Evde çalışarak para kazanma yollarından biri de evde sabun yapma işidir. Oldukça eğlenceli ancak bir o kadar da uğraştırıcıdır. Son zamanlarda özellikle de organik sabunlar büyük ilgi görüyor. Birçok kişi hobi olarak uğraşırken bazıları da ek gelir sağlamak amacıyla sabun yapımıyla ilgileniyor. Hatta bu işe iyiden iyiye merek saranlar sabun yapımı kurslarına giderek becerilerini artıyorlar.

Sabunlarınızı farklı amaçlar için yapmalısınız. Kullanım amaçlı ve aksesuar amaçlı olarak ikiye ayırabilirsiniz. S üs olarak kullanılacak sabunların içine değişik renkler elde etmek için boya katabilirsiniz. Çeşitli kalıplara dökerek farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Kullanım amaçlı yapacağınız sabunların malzemelerinin mümkün olduğunca organik olmasına özen gösterin.Hazır sabunlarda bulunun kimyasalların verdiği zararlar ortaya çıktığından beri  organik sabunlar ilgi görüyor.Sabunlarınızı hazırlarken kullanacağınız bazı bitkiler ürünlerinizi daha çok tercih edilir hale getirir.Örneğin;

Tarçınlı sabun cildi temizlemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Isırgan otlu sabun saç dökülmelerine karşı etkilidir. Saçı besler ve kepeklenmeyi önler.

Zeytin yağı sabunu hem cildi hem de saçı nemlendirerek yumuşaklık verir.

Sizlerde bunlar ve bunlar gibi fikirler bularak sabunlar yapabilirsiniz. Yaptığınız sabunları çevrenizdeki aileniz, komşularınız ve arkadaşlarınız başta olmak üzere kozmetik mağazalarına, bitkisel ürün satıcılarına tanıtarak satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir