EVDE GELİN BUKETİ İŞİ

EVDE GELİN BUKETİ İŞİ

Gelin buketi düğün hazırlığı içinde olan bayanların inceledikleri önemli aksesuarlar arasında yer alıyor. Düğün mekanıyla, mevsimiyle ve gelinlikle olan uyumuna oldukça önem veriliyor.Bu doğrultuda da ek iş isteyenlere yeni bir fırsat doğuyor.Canlı çiçeklerden ve yapay çiçeklerden hazırlanabilen bir çok modeli bulunuyor.Bir çok firmada sipariş üzerine çalışıyor.Sizlerde ek iş yapmak istiyorsanız gelin buketi işini düşünebilirsiniz.

Bu iş için firmalarla anlaşabileceğiniz gibi hiçbir yere bağlı olmadan kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli malzemeleri daha uygun olması için toptancılardan temin ederek buketler hazırlayabilirsiniz. Kalıcı olup senelerce hatıra olarak saklamak isteyenler genelde yapay çiçek buketleri tercih ederler. Gelinliğin kumaşına uygun kumaş ve tüllerle buketler oluşturmalısınız. Düğünün yapılacağı mekan da oldukça önemlidir. Örneğin şık bir otelde gerçekleşecek bir düğün için gösterişli taşlar veya incilerle süslenmiş buketler tasarlayabilirsiniz. Yahut kır düğünü planlanıyorsa küçük kır çiçeklerinden ve renkli kurdelelerden oluşan buketler yapabilirsiniz.

Evde Gelin Çiçeği Yapımı

Özellikle yaz sezonunda düğünlerin en çok olduğu zamanlarda güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş fikridir. Tabi ki her şeyde olduğu gibi yeteri kadar istemeli ve çok çaba göstermelisiniz.İşe çevrenizden başlayarak zamanla büyütebilirsiniz.Bu işi internet üzerinden yapan buketlerini satmak ve sipariş almak için site kuran kişilerin olduğunu unutmayın. Araştırmanızla siz de bu işten kazanç sağlayabilirsiniz.

Bilgi ve iletişim: panelbasvuru@gmail.com

GELİNLİK AKSESUARLARI YAPARAK PARA KAZANIN

Gelin adayları düğünleriyle ilgili her detayı en ince ayrıntısına kadar önemserler. Gelinlik ise aylarca araştırması yapılan, modelleri incelenen, taşlı mı olsun dantelli mi olsun diye uzun uzun düşünülen en önemli konudur. Ancak sadece gelinliğin seçimini yapmak yetmez. Onu tamamlayacak aksesuarlar da oldukça önemlidir.Gelin buketi, duvak, tac, takı kesesi gibi aksesuarların gelinlikle bir bütün oluşturması gerekir. İşte tam bu noktada ek iş yapmak isteyen kişilere bir çok fırsat çıkmış oluyor.

Özellikle yaz aylarında sipariş üzerine bu işi yapabilirsiniz. Gelin adaylarının isteği üzerine gelinliğinin modeline ve kumaşına göre aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Örneğin gelin buketi olmazsa olmazlardandır. Gelinlikle uyumu çok önemlidir.Kır düğünü yapmayı düşünen biri için kır çiçeklerinden oluşan gelinliğe uyumlu tüllerle süslenen buketler hazırlayabilirsiniz.Yahut otelde gerçekleşecek bir düğün için taşlarla veya incilerle süslenmiş bir çiçek de hazırlayabilirsiniz.

Duvak ve taç seçimi ise birbirine uygun olmalıdır.Eğer dikiş beceriniz varsa gelinliğe uygun duvaklar dikebilirsiniz.Gelinliğin modeline uygun dantel veya boncuklarla işleme yapabilirsiniz.Gelin adayının tercihine göre tacını da inci, taş veya çiçeklerden oluşturabilirsiniz.Kullanmayı tercih eden kişiler için takı keseleri de hazırlayabilirsiniz.Farklı modeller ve tasarımlar için internetten de araştırma yapmalısınız.Elinizde örnek gösterebileceğiniz modeller bulunmalı.Daha sonra beğenilere göre sipariş usulü çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir