SERMAYESİZ YAPILABİLECEK İŞLER

SERMAYESİZ YAPILABİLECEK İŞLER

Yeni bir iş yapmak istiyorum ancak yeterli sermayem olmağı için sıkıntı çekiyorum. Bu yüzden de sermayesiz yapılacak işlere ihtiyacım var diyenler için bazı fikirler paylaştık.Ek iş yapmak isteyen bir çok kişi için değerlendirilecek fırsatlardır.

1-Katalogdan ürün satışı yapmak;özellikle bayanların tercih ettiği işler arasında yer alıyor.Avon, huncalife, oriflame gibi markalar uzun yıllardır bu sektöre hizmet ediyor.Hiç bir maliyet gerektirmeyen bu iş çevresi geniş, gezmeyi seven bayanlar için ideal işlerden bir tanesidir.Katalog üzerinden ürünlerin satışı yapılarak para kazanmak mümkündür.

2-Özel ders vererek para kazanmak yabancı dili olanlar veya herhangi bir branş da becerisi olanlar için iyi bir fırsattır.İngilizce, almanca, Arapça veya başka dillerin eğitimini almış kişiler özellikle öğrencilere özel ders verebilirler.Yahut bir müzik aletini çalma konusunda oldukça yetenekliyseniz yada resim beceriniz yüksekse tüm bu branşlarda eğitim almak isteyenlere ders verebilirsiniz.

3-Makale yazarlığı;son zamanların en çok tercih edilen işleri arasında yer alıyor.İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla internet üzerinden para kazanma imkanları da artmaktadır.Sitelere her gün güncel yazılar yazmakla görevlendiriliyorsunuz.Yazıların tamamen kendi özgün cümlelerinizden oluşması gerekiyor.Kelime sayısına göre ücretlendirme yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir