Personel Alan Bankaların İş İlanları

Personel Alan Bankaların İş İlanları

Personel alan bankalar iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. En çok personel alan bankalar arasında Garanti Bankası ve Akbank gişe asistanı alımları ile öne çıkarken kamu bankaları arasında yer alan Halk Bankası gişe asistanı alımı için sadece dönemsel sınavlar ile eleman alımını tercih ediyor.

Personel alan bankalar özel ya da kamu bankası farkı olmaksızın tüm personellerini açmış oldukları banka sınavları ile alırken sınavlar yazılı sınav ve sözlü sınav olmak üzere iki ayrı kademede gerçekleştiriliyor. Banka personel alımları için başvuruda bulunmak istiyorsanız mutlaka bankaların insan kaynakları sitelerini takip etmeniz gerekiyor. Bankalar sınav duyurularını aylar öncesinden yaparken sınav başvurusunda bulunan adayların başvuruları büyük bir titizlikle incelenerek sadece uygun bulunan adayların sınavlara alınması sağlanıyor. Banka sınavları için uygun bulunan adaylara sınav davetleri cep telefonu ya da mail adresleri üzerinden gönderiliyor.

Ziraat Bankası İş İlanları

Ziraat bankası 100 uzman yardımcısı,15 avukat ve 35 müfettiş yardımcısı almak üzere yapacağı sınavla ilgili duyuruları gerçekleştirdi. Başvuracak adaylar yapılacak sınav için gerekli olan 70 liralık ücretlerini Ziraat Bankası şubelerinden hangi sınava gireceklerini ve TC kimlik numaralarını belirterek yatırabileceklerdir.

Sınav ücretlerini yatıran adaylar başvurularını ziraat bankasının resmi sitesinden tamamlayabilirler. Başvurularının ardından adaylar 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesinin sayfasından sınav giriş belgelerini alabilirler. Teftiş kurulunda görevlendirilecek 35 müfettiş yardımcısı, İstanbul Genel Müdürlük ve şubelerinde görevlendirilecek 100 uzman yardımcısı ve hukuk müşavirliği bölümlerinde görevlendirilmek üzere 15 avukat alımı yapılacaktır.

Ziraat Bankası kamu bankaları arasında en çok talep gören banka unvanına sahip bulunmakla beraber personel alımlarda son derece seçici davranmaktadır. Ziraat Bankasını işe alımlarda diğer kamu bankalarından ayıran en önemli fark KPSS şartını kaldırmış olmasıdır. Ziraat Bankası personeli olarak çalışmak için yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası insan kaynakları tarafından verilen açılan sınav ilanlarını çok sıkı bir şekilde takip etmektir. Bankanın şu an için personel alım takvimi yada sınav duyurusu bulunmuyor. Ziraat Bankası tarafından personel alımında bulunulan pozisyonlar arasında ise Müfettiş Yardımcısı, Bankacılık Okulu Uzman Yardımcısı, İç Kontrolör Yardımcısı, Risk Analist Yardımcısı, Mali Tahlil Uzman Yardımcısı ve Servis Görevlisi pozisyonları yer almaktadır. Bu pozisyonlar arasında en çok ilgiyi kuşkusuz ki Servis Görevlisi pozisyonu görüyor. Bu pozisyonlar için iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle açılan sınavlara girmeleri gerekiyor.

TEB Bankası İş İlanları

TEB insan kaynakları personel alımı için toplu alımlar yerine açık oluşan pozisyonları yayımlamış olduğu TEB İş İlanları ile duyuruyor ve bu ilanlara yapılan başvurular üzerinden personel alımlarını gerçekleştiriyor. TEB insan kaynakları tarafından yayımlanan son TEB iş ilanlarından biri de Fiziki Güvenlik Yöneticisi pozisyonu. Bu pozisyon için TEB iş başvuru formu doldurmak isteyen adaylarda aranılan genel nitelikler arasında ilgili yasa gereği özel güvenlik kimlik kartına sahip olması ve yasanın tüm bilgilerine hakim olması, en az B tipi sürücü belgesi bulunması ve aktif olarak iyi düzeyde araç kullanabilmesi, 3 senesi bankacılık sektöründe olmak üzere 10 yıllık iş deneyimine sahip olması ve seyahat edebilmesi yer almaktadır. Bu niteliklere sahip adaylar TEB iş başvurusu için TEB insan kaynakları sitesi üzerinden TEB iş başvuru formu doldurabilirler. TEB iş ilanları için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Garanti İş İlanları

Garanti Bankası iş başvurusu için açık bulunan pozisyonlar arasında ise part time ve full time gişe asistanlığı, portföy yöneticiliği, proje finansmanı yöneticisi, şube ve atm planlama yetkilisi, proje finansman yetkilisi ve portföy yöneticiliği pozisyonu yer almaktadır. Gişe Asistanı olarak Garanti Bankası iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylarda aranılan genel nitelikler arasnıda lisans mezunu olmak, 28 yaşından gün almamış olmak, bilgisayar kullanmayı bilmek ve özellikle de Ms Office programlarına hakim olmak, belirtilen illerde ikamet etmek ve iletişimi yeteneğine sahip olmak yer almaktadır. Erkek adaylar için ayrıca askerliklerini yapmamaları halinde en az 1 yıllık tecillerinin bulunması yer almaktadır.

2 comments on “Personel Alan Bankaların İş İlanları
  1. Canan dedi ki:

    Merhaba ben lisans işletme mezunuyum.Yeni mezun oldumHedefim büyük.Bankada çalışmak istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.5426457044

  2. Semih dedi ki:

    Merhabalar yurt dışında koltuk döşeme işi arıyorum 25 yasindaym sağlam güzel bı firma olursa uzun yıllar hizmet edebilrm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir