Blog Yazarak Kazanç Sağlayın

Blog yazarlığı son yılların en popüler ve ilgi çeken işlerinden biri haline geldi. Özellikle internette vakit geçirme imkanı olanlar ek iş olarak blog sayfaları oluşturmaya başladı. Ek iş yapmak isteyen ve internet ile bilgisayar kullanımına hakim, günde birkaç saatini bu işe ayırabilecek kişiler bu işi rahatlıkla yapabilirler.

Blog diğer bir deyişle internet günlüğüdür. Sizde bu günlüğün yazarı olacaksınız. İnternet ortamında tamamen size ait bir sayfada istediğiniz konulurda fikirlerinizi paylaşabileceğiniz ve yazılarınızı yazabileceğiniz bir düzendir. Bloğunuzun seçiminde ise özgürsünüz. İlginizi çeken veya bilgilerinizin olduğu konularda sayfalar oluşturabilirsiniz. Magazin, haber, sağlık, yemek tarifleri, spor vb. gibi bir çok alanda bloglar oluşturabilirsiniz. Yazı yazma yeteneği olan, akıcı ve anlamlı cümleler kurabilen kişiler rahatlıkla bu işi yapabilirler.

Blog.com, blogger.com, Webs.com gibi ücretsiz blog siteleri aracılığıyla sayfanızı oluşturabilirsiniz. Ancak para kazanmaya başlamanız biraz zaman gerektirir. Öncelikle bloğunuza düzenli olarak özgün yazılar yazmalı sayfanızı devamlı güncel tutmalısınız. Böylelikle zamanla belli bir ziyaretçi sayısına ulaşırsınız. İstediğiniz sayıya ulaştıktan sonra google adsense sistemine başvurarak sayfanıza reklamlar alabilir ve reklamlar tıklandıkça para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir