Suriyeli Kadınlar Nelerden Hoşlanır

Suriyeli kadınlar en nihayetinde ülkelerindeki savaşlardan dolayı buraya gelmişlerdir. Bu nedenle Suriyeli kadınların nelerden hoşlanabileceklerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Fakat yine de bunu cümlelere dökmemiz gerekirse, şu şekilde maddeler yazabiliriz;

  • Suriyeli kadınlar savaş ortamında geldikleri için, elbette en hoşlanacakları şeyler, sessiz ve huzurlu ortamlardır. Bomba ya da silah sesinin duyulmadığı, kuş ve insan seslerinin yer aldığı her yer onların hoşuna gidecek ve aldığı yaraları silmesine yardımcı olacaktır.
  • Her kadın gibi insanlar tarafından hoş görüşmek hoşlarına gidecektir. Son zamanlardaki siyasi çekişmelerin sebebiyet verdiği davranışlardan dolayı, şu sıralar kendilerine kötü bakmayan, güler yüzlü tüm davranışlardan hoşlanacaklardır.
  • İnsan olarak değer görmekten hoşlanırlar. Kadın olarak değer biçilmemesi, onun da bir insan olarak kabul edilmesi, yaşadıkları kötü tecrübelerden dolayı hoşlarına gidecektir.

Savaştan dolayı ve ülkenin özelliklerinden dolayı maddi sıkıntılar içinde yaşayan Suriyeli kadınların bir diğer hoşlarına gidecek şey de, ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar paradır. Para hayatımızın vazgeçilmezidir ama savaştan kaçan birinin, dilini hiç bilmediği, kültürüne aşina olmadığı bir yerde yaşamak için daha çok vazgeçilmezi olması kaçınılmazdır.

Suriyeli Kadınlar Neyden Hoşlanır?

  • Sorumluluklarından bir nebze ayrılıp, kafalarının rahat olması bir diğer hoşlarına giden şeylerdir. Yeni bir ülkeye alışmak, burada yaşamaya ve insanlarla iletişim kurmaya çalışan biri için, onunla konuşan, kafasını rahatlatabilen bir arkadaş her zaman için çok değerli olacaktır.
  • Diğer insanların haklarında kötü düşünmeyeceklerini bildikleri için, dilediklerinde süslenerek dışarı çıkabilmeleri bir diğer hoşlarına giden şeylerdir. Kendi ülkelerinde böyle şeylere çok hoş gözle bakılmadığı için, burada bu isteklerini rahatça gerçekleştirebilirler.
  • Çalışabilme olanaklarının olması onların hoşlarına gidecek bir diğer şeydir.
  • Erkeklerin onlara ilgili davranması, onlara değer vermesi ve bir iş yapılacağında, bir karar alınacağında onun da fikrini sormanız, onların hoşuna gideceklerdir.
  • Din sohbetleri yapmaktan memnun olacaklardır. Kendi kültürlerindeki inandıkları kuralları anlatmak ve burada nasıl olduğunu bilmek onları mutlu edecektir.
  • En önemlisi de buranın dilini öğrenebilmek ve buradaki insanlarla rahatça iletişim kurabilmek hoşlarına gider. Bu nedenle Türkçe öğrenmek onlar için güzeldir.
Facebook Comments

3 thoughts on “Suriyeli Kadınlar Nelerden Hoşlanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir